Kişiye Özel Tedavi | Dr. Hakan Özörnek
TR EN RANDEVU ALIN

Kişiye Özel Tedavi

Dünyada kısırlık ‘infertilite’ oranları her geçen gün artarken tüp bebek tedavisine başvuran hasta sayısı da giderek artıyor. Kısırlığın pek çok nedeni olabilmekte ve bu nedenler hastanın durumuna özel nitelikler taşımaktadır. Her anne, baba adayının sahip olduğu farklı özellikler, her çiftin üreme sağlıklarının durumları kısaca kısırlık nedeni olabilecek her şey tedavi sürecini etkiler.

Doğru soruyu sormadan doğru cevabı alamazsınız prensibinden hareketle her çiftin, ya da bireyin kısırlık nedenleri ve bunu etkileyen faktörler farklıdır. Önce sorunu saptamanız gerekir.

Anne baba adayının üreme sağlıklarını detaylı bir kontrolden geçirdikten sonra, bebek sahibi olmayı engelleyen tüm faktörler sıralanır. Her anne baba adayının sahip olduğu farklı özellikleri ve sorunları gözetilerek belirlenen tedavinin başarı şansı, standart prosedürlerin uygulandığı tedavinin başarı şansından elbette çok daha yüksektir.

Kişiye Özel Tedavinin Önemi

Hastaya özel ve çifte dair bütüncül bir tedavi anlayışı, dünya ortalaması üzerinde başarı yakanlamasını, yani ailelerin hayallerindeki bebeği kucaklarına alıp evlat sahibi olmalarını sağlamaktadır.

Hastalar bir başka anne adayına yapılan tedavinin kendilerine de uygulanmasını, bir anne adayının kullandığı ilacın kendilerine de verilmesini talep edebilmektedir. Buradaki en önemli sorumluluk tüp bebek tedavi alanı uzmanlarının anne baba adayına her kadının farklı yumurtalık rezervi ve kalitesi olduğunu ve kadınların bağışıklık sisteminden daha pek çok etkene kadar çok değişiklik gösterdiğini anlatabilmektir. Burada da doktor-hasta iletişimi, Tüp Bebek Merkezi ile anne baba adayları arasındaki güven ilişkisi büyük önem taşımaktadır.

Tüp bebek başarısını etkileyen pek çok faktörden biri de hastanın kendini güvende hissetmesi, hassas olan bu süreçte ne yaşadığının farkında olabilmesidir.

İstanbul Dışındaki Hastalarımıza Özel Evden Doktor Görüşmesi (EDOG)!EDOG RANDEVUSU ALIN